Osmo olej do drewna – naturalna ochrona drewna

Drewno jako surowiec cieszy się ogromną popularnością w budownictwie. Coraz częściej spotyka się w domach i mieszkaniach wykończeniowe elementy drewniane, które nadają pomieszczeniu ciepła i charakterystycznego designu. Należy jednak mieć na uwadze, że drewno wymaga właściwej pielęgnacji, by na długo zachowało swój urok. Dlatego bardzo często warto pamiętać o osmo olej do drewna

Osmo olej do drewna – ochrona i trwałość

Osmo olej do drewna wnika głęboko w pory materiału, co zapewnia pełną ochronę powierzchni od zewnątrz. To doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, a co najważniejsze – naturalne. Pozwala na swobodny przepływ powietrza i oddawanie wilgoci bez uszkodzenia powłoki.

Osmo – przyjaciel alergików

Osmo olej do drewna to naturalna substancja, która umożliwia oddychanie materiału, a to z kolei zapewnia lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu. Wykazuje działanie antystatyczne, zatem przyciąga mniej kurzu, który stanowi poważny problem w przypadku alergików. W związku z tym każdy element drewniany zabezpieczony powłoką naturalną z oleju to rozwiązanie idealne dla osób uczulonych.

Tylko naturalne składniki – olej do drewna

Olej do drewna Osmo to składniki w pełni bezpieczne i naturalne. Stworzone na bazie oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego, ostowego wraz z dodatkiem wosków. To właśnie te składniki są odpowiedzialne za doskonałą kondycję drewna i jego naturalny wygląd. To nie tylko bezpieczeństwo dla mieszkańców, ale również dla środowiska. Co więcej, pigmenty posiadają odpowiednie atesty i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Olej do drewna – bez gruntów i podkładów

podłoga osmo

Olej do drewna Osmo nie wymaga zastosowania żadnych gruntów i podkładów. Substancje stałe same w sobie stanowią doskonałe pokrycie powierzchni. Wystarczy jedna warstwa, by osiągnąć zadawalający efekt. Produkt nie wymaga również rozcieńczania i jest gotowy bezpośrednio do użycia. Należy również wskazać na dużą wydajność. Olej do drewna to wygodna aplikacja, a wysoka zawartość olejów, wosków i pigmentów nie wymaga powtórnego zabezpieczenia. To oczywiście przekłada się na dodatkowe korzyści w postaci oszczędności zarówno pieniędzy, jak i czasu. Olej do drewna to doskonałe zabezpieczenie drewnianych powierzchni. Drewno zachowuje swoją naturalną elastyczność i sprężystość, a preparat doskonale wygładza powierzchnię. Dzięki temu materiał jest odporny na brud, a wygląd nie zmienia się przez lata.

Sprawdź również nasz poprzedni artykuł Jak i czym olejować blaty w domu – top olej osmo

One thought on “Osmo olej do drewna – naturalna ochrona drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *