OLEJ DO TARASÓW OSMO

Osmo oleje do tarasów jest jedną z najlepszych firm na rynku oferującą olej do tarasów lub produkty do impregnacji i pielęgnacji drewna. Już ponad 40 lat temu firma Osmo stała się pionierem w tej dziedzinie. Opracowali innowacyjne mikroporowate powłoki na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów pozwalają one drewnu swobodnie oddychać i odpowiednio je pielęgnują.

Olej do tarasów

RODZAJE OLEJÓW DO TARASÓW

Firma Osmo ma szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji tarasów. Nie można także zapominać o produktach do pielęgnacji wnętrz i natryskowy wosk do stolarni.

LAZURA OLEJNA DO OCHRONY DREWNA

Glazura olejna do ochrony drewna to dekoracyjna, barwiąca i transparentna farba stosowana do ochrony drewna na zewnątrz. Powstaje na bazie naturalnego oleju roślinnego, który może wnikać w głąb drewna, aby zachować jego elastyczność i zdrowy wygląd. Nadaje on drewnu piękny kolor i pozostawia wyraźnie widoczny rysunek słojów. Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, zmniejszając w ten sposób jego rozszerzanie się i kurczenie. W rezultacie nigdy nie pęka, nie zgina się ani nie odpryskuje. Produkt jest wodoodporny i ma dużą odporność na warunki atmosferyczne i promienie ultrafioletowe aby go odświeżyć, wystarczy go wyczyścić i przemalować. Nie ma potrzeby szlifowania i gruntowania powierzchni. Ta nowoczesna, wydajna glazura do drewna jest bardzo łatwa do nakładania i odnawiania. Nie nawarstwia się ani nie wysycha.

OLEJ TARASOWY

Osmo olej tarasowy to transparentna lub bezbarwna farba na bazie naturalnych olejów roślinnych, przeznaczona specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia drewnianych powierzchni tarasów. Ten nowoczesny olej do tarasów może tworzyć hydrofobową mikroporowatą powłokę, umożliwiając drewnu swobodne oddychanie. Dlatego nie pęka, nie łuszczy się ani nie odpryskuje (tak robi każdy lakier do drewna). Olej do tarasów może wygładzić powierzchnię drewna, pielęgnować je i chronić przed kurzem i wodą. Naprawa powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest bardzo łatwa i szybka – nie wymaga szlifowania ani gruntowania przed nałożeniem kolejnej warstwy, a naprawiać można tylko najbardziej zużyte fragmenty tarasu. Oleje tarasowe Osmo są idealnie dopasowane do typowego koloru każdego drewna. Jeśli nie chcesz używać naturalnej patyny na swoim tarasie, przed nałożeniem oleju tarasowego pomaluj drewno farbą pigmentową Osmo.

ANTYPOŚLIZGOWY OLEJ DO TARASÓW

Bezbarwny antypoślizgowy olej na bazie naturalnych olejów roślinnych do wykańczania paneli tarasowych, wcześniej zabarwionych farbami pigmentowymi. Zawiera silnie zagęszczone organiczne dodatki wiążące, które po wyschnięciu mogą nadać powłoce właściwości antypoślizgowe. Antypoślizgowy olej do tarasów może tworzyć mikroporowatą powłokę hydrofobową, która może zmniejszyć rozszerzalność i kurczenie się drewna. Dlatego nie pęka, nie łuszczy się ani nie rozwarstwia lecz zawiera substancje aktywne, które chronią powłokę przed pleśnią. Łatwy w aplikacji i nie wysycha podczas malowania. Odnowienie powłoki nie wymaga szlifowania – wystarczy przemalować powierzchnię.

IMPREGNAT DO CZOŁA DESKI TARASOWEJ

Technologia impregnacji drewna została specjalnie opracowana w celu ochrony powierzchni płyty tarasowej wystawionej na działanie warunków klimatycznych, aby zapobiec nadmiernemu pękaniu i korozji. Impregnat na powierzchni deski tarasowej Osmo może zminimalizować wchłanianie wody i wysuszyć powierzchnię deski. Znacznie zmniejszają rozszerzanie się i kurczenie drewna. W trakcie budowy będzie absorbowany na zasadzie kapilarnej, dzięki czemu może również dobrze zabezpieczyć drewno przed wnikaniem od wewnątrz. Zmniejsza również blaknięcie końcówek i tworzenie się „wykwitów” spowodowanych wyciekiem naturalnych substancji oleistych zawartych w drewnie. Impregnacja powierzchni pokładu Osmo jest bezbarwna i ma uniwersalne zastosowanie.

Olej do tarasów Osmo lider rynku

Osmo nieustannie doskonali własne receptury i opracowuje nowe typy powłok dedykowane do coraz to nowych potrzeb i wymagań, a Obecnie firma produkcyjna zatrudnia ponad 220 wysoce wykwalifikowanych pracowników. Dystrybucją produktów marki Osmo zajmuje się ponad 2500 dystrybutorów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *