Kosmetyki Samochodowe, czyli jak pielęgnować samochód

Kosmetyki samochodowe, których nie może zabraknąć w Twoim garażu Nawet samochody, które wydają się być naprawdę zaniedbane, mogą zostać przez nas doprowadzone do perfekcji. Jednym słowem, wzbudzi podziw u tych, których kochamy. Ale kiedy chcemy osiągnąć ten cel, musimy znaleźć cierpliwość. Musimy też być gotowi do ciężkiej pracy. Musimy też być w stanie znaleźć odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki samochodowe

Rodzaje środków czystości i kosmetyków samochodowych

Jeszcze przed zakupem jakichkolwiek kosmetyków samochodowych musimy odpowiedzieć na wiele pytań. Oczywiście pytania te są związane z rodzajami tych produktów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to nie tylko szampony, ale także produkty do pielęgnacji felg, do opon, płyny do mycia szyb i preparaty do czyszczenia tapicerki, i wiele innych. 
Przed zakupem należy samemu określić stan karoserii naszego samochodu. Musimy wiedzieć, czy pojazd trzeba dokładnie wyczyścić i czy zajmie to kilka godzin Kiedy spróbujemy usystematyzować kosmetykę samochodową, na pewno będziemy na to ciężko pracować.

Polecane kosmetyki samochodowe

Istnieje dużo kosmetyków samochodowych wartych polecenia. Każde z nich ma swoje zalety i wady więc musimy dokładnie przeanalizować nasze preferencje i potrzeby użycia tych produktów. Przykładowo woski syntetyczne cieszą się ogromną popularnością przez wzgląd na efekt mocnego połysku na karoserii. Lecz jednocześnie jest on plastikowy oraz sztuczny ale jest bardziej trwały niż odpowiedniki naturalne. Te ostatnie również mają silne działanie nabłyszczające lecz dużo ważniejsze jest ich działanie ocieplające, dodatkowo pogłębiają barwę samego lakieru. Wówczas uchodzą za bardziej eleganckie. Kosmetyki samochodowe używane do mycia takie jak między innymi szampony i żele są skuteczne w usuwaniu kurzu lub błota. W czasie upałów musimy wziąć pod uwagę inne trudności. Najpoważniejszą trudnością muszą być miliony zabitych komarów, much i fragmenty asfaltu. W takim przypadku należy przyjąć radykalne podejście. W tym miejscu możemy użyć detergentu który jest w sprayu.

Profesjonalne Kosmetyki Samochodowe

Gdy kryteria podziału są zdefiniowane jako zamierzone zastosowanie, należy zwrócić uwagę na czyszczenie felg, okien, opon, nadwozi, dachów, listew ozdobnych i zderzaków kosmetyków używanych do części zewnętrznych. Kolejnym rodzajem kosmetyków są kosmetyki, które czyszczą samochód od wewnątrz. Ta grupa jest bardzo bogata. Obejmuje produkty do czyszczenia skóry, tapicerki, okien oraz wszelkich elementów plastikowych. Wyróżniliśmy kolejną grupę kosmetyków. W tej grupie znajdują się kosmetyki do konserwacji silnika. Są to dodatkowe ale potrzebne produkty jeśli w naszym interesie jest doprowadzenie auta do całkowitej świetności i do wprowadzenia powiewu świeżości nawet do aut które swoje najlepsze lata mają już dawno za sobą.
Oczywiście niektóre kosmetyki wyposażone są w środki, które mogą przeciwdziałać procesowi utleniania lakieru. Mogą zapewnić, że kolor w żadnych okolicznościach nie wyblaknie.

Popularne marki kosmetyków samochodowych

Bez wątpienia powody do świętowania ma firma Autoland. Nie dość, że została Marką Nr 1 w kategorii „Kosmetyki samochodowe”, to jeszcze zaliczyła awans aż o dwa miejsca. Za nią ulokował się Sonax, który powtórzył doskonały wynik sprzed roku. Na trzecim miejscu wylądował ubiegłoroczny lider, czyli Meguiar’s. Kolejni uznani producenci kosmetyków – Plak, K2, Moje Auto, Turtle Wax – utrzymały swoje wysokie notowania. Spadek zaliczył natomiast Wurth oraz Shiny Garage. Firma Motul, pomimo sporego awansu, wylądowała na trzecim miejscu od końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *