Jakie zastosowanie mają powłoki ceramiczne?

powłoki ceramiczne

Zabezpieczenie lakieru samochodowego wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowanym zadaniem zwłaszcza, jak skorzysta się z pomocy profesjonalnych powłok ceramicznych. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych kierowców, którzy chcą znacząco wydłużyć żywotność lakieru w swoim aucie.

Czy aplikacja powłoki ceramicznej ma sens?

Powłoki ceramiczne w dzisiejszych czasach są najskuteczniejszą i najtańszą formą zabezpieczenia lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dużym atutem powłoki ceramicznej jest nie tylko perfekcyjne zabezpieczenie lakieru przed degradacją, ale również to, że można uzyskać głębsze i wyraźniejsze kolory. Ceramiczne powłoki bazują przede wszystkim na SiO2, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszych problemów z mikro-zarysowaniami i piaskowaniem lakieru.

Dlaczego warto używać powłok ceramicznych?

powłoki ceramiczne

Oryginalne powłoki ceramiczne mogą pochwalić się rewelacyjnymi właściwościami hydrofobowymi, dzięki czemu można zabezpieczyć powłokę lakieru przed destruktywnym działaniem wody i wielu innych osadów. Dzięki specjalnej powłoce ochronnej zdecydowanie łatwiej jest utrzymać auto w idealnym stanie. Jest to doskonały wybór dla kierowców, którzy nie przepadają za częstym myciem auta. Producenci oferują wysokiej jakości powłoki ceramiczne nie tylko do lakieru, ale również do plastikowych elementów, czy też do kompleksowego zabezpieczania kół samochodowych.

Jaką trwałość mają powłoki ceramiczne?

Na rynku motoryzacyjnym do wyboru jest bardzo wiele powłok ceramicznych, które posiadają różnorodne parametry. Można wybrać powłoki, które w pierwszej kolejności skupiają się na zabezpieczeniu lakieru przed zarysowaniami. Dostępne są także specjalne powłoki, które mogą przejmować zdecydowanie lepsze właściwości wizualne. Ceramiczne powłoki związane są tak naprawdę z lakierem do momentu ich mechanicznego usunięcia. Z praktycznego punktu widzenia pozostają one na samochodach do ich końca użytkowania. Aby utrzymać satysfakcjonujące właściwości powłok ceramicznych pamiętać należy oczywiście o systematycznym serwisowaniu. To właśnie podczas serwisu powłoka ochronna jest dokładnie czyszczona i odtykana za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych. Dzięki systematycznej pielęgnacji powłoki ceramiczne, mogą służyć nawet 10 lat.

Szukasz kosmetyków samochodowych i nie wiesz czym się kierować podczas wyboru ? Przeczytaj nasz poprzedni artykuł Kosmetyki Samochodowe, czyli jak pielęgnować samochód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *