Folia przeciwsłoneczna nie tylko jako dekoracja okienna

folia przeciwsłoneczna

Lubimy być skąpani ciepłymi promieniami słonecznymi, ale przy nadmiernym nasłonecznieniu zaczynają być coraz bardziej problematyczne. Widać to szczególnie latem, kiedy ostre promienie Słońca zaczynają wdzierać się z samego rana przez okno do naszej sypialni. Podczas upałów promieniowanie słoneczne przyczynia się do nagrzewania pomieszczeń, przez co trudno jest funkcjonować i wypocząć. Można uchronić się przed tego typu dyskomfortem. Z pomocą przychodzi folia przeciwsłoneczna na okna. Jest to sposób na tanie, szybkie i skuteczne zredukowanie ciepła przenikającego do budynku.

Czy folia przeciwsłoneczna to dobry pomysł?

Promieniowanie słoneczne jest źródłem światła i ciepła. W okresie jesienno-zimowym każdy promień Słońca zdaje się być na wagę złota i wyczekiwany jest każdego dnia. Inaczej wygląda to jednak latem, szczególnie podczas upalnych dni. Nadmierne promieniowanie nie jest już wówczas mile widziane, w celu zredukowania ilości ciepła, które przedostaje się do budynku przez okna, można zastosować folie przeciwsłoneczną. Montuje się ją na szybach okien i w ten sposób kończy się problem z nadmiernie nagrzewającymi się wnętrzami. Przekłada się to nam mniejsze koszty związane z klimatyzacją. Folia przeciwsłoneczna przydaje się nie tylko latem, ale też zimą. Obklejenie nią szyb zmniejsza straty ciepła, co z kolei daje oszczędności na ogrzewaniu. Jest to więc uniwersalne, całoroczne rozwiązanie i to bez konieczności nadwyrężania budżetu. Folia przeciwsłoneczna najczęściej wykonana jest z poliestru, który odbija promieniowanie słoneczne. Można ją zamontować zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz, w zależności od potrzeb i preferencji.

Poznaj zalety tego innowacyjnego rozwiązania

Stosowanie folii przeciwsłonecznej wiąże się z wieloma korzyściami. Pierwszą jest redukcja ilości promieniowania słonecznego przenikającego przez szybę do wnętrz. Skuteczność takiej folii może wynosić do aż 80%. Kolejną zaletą jest zwiększenie poczucia prywatności, szczególnie w przypadku wyboru modelu folii z efektem weneckiego lustra. Z kolei folia przeciwsłoneczna spektralno-selektywna jest praktycznie niewidoczna. Folie dostępne są w rożnych kolorach i wzorach. Jak widać, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Chronią one przedmioty i meble znajdujące się w pomieszczeniach przed blaknięciem. Znika problem z efektem odblasków na monitorze/ekranie telewizora. Redukujemy ilość działającego na nas promieniowania UV, koszty ogrzewania i klimatyzacji. Taka folia przeciwsłoneczna stanowi też miłą dla oka dekorację okienną.

Sprawdź również nasze inne artykuły: Słów kilka o auto detailing’u

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *