Drzewa owocowe – gdzie można je spotkać ?

Drzewa owocowe można spotkać w praktycznie każdym polskim ogrodzie. Wiele osób sadzi je tylko dla swoich potrzeb. Niektórzy jednak zakładają ogromne sady, które mają przynieść korzyści ze sprzedaży owoców. Drzewa owocowe jednak należy odpowiednio pielęgnować, aby obficie owocowały.

drzewka owocowe

Drzewka owocowe jak powinno się je przycinać ?

Jedna z podstawowych czynności, o której bezwzględnie trzeba pamiętać, jeśli chodzi o pielęgnację drzewek owocowych jest ich odpowiednie przycinanie. Bez tego drzewa nie będą przynosić dużej ilości owoców. Istotnym elementem tutaj jest termin przycinania. Kiedy powinno się to robić? Otóż większość drzew owocowych zaleca się ciąć na przełomie lutego i marca. Jednak gatunki, takie jak brzoskwinie czy wiśnie powinno się przycinać latem. Cięcie ma sprawić, że drzewa owocowe będą lepiej owocowały. Pozwoli to także poprawić dostęp do owoców. Drzewka nie będą bowiem rosły w górę, a co za tym idzie, zbieranie z nich owoców również stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Podlewanie i nawożenie drzew owocowych

Młode drzewka owocowe koniecznie należy regularnie podlewać w okresie suszy. Latem szczególnie dokuczają im upały. Niepodlewane drzewa owocowe mają nikłe szanse na przyjęcie się, już nie mówiąc tutaj o owocowaniu. Drzewa owocowe powinny być także nawożone. Starsze rośliny można nawozić rzadziej, jednak młode okazy powinno się wspomagać co roku. Najczęściej wykorzystuje się nawozy mineralne, które wysypuje się wzdłuż pnia drzewa. Oczywiście w wielu sklepach ogrodniczych można zakupić gotowe mieszanki nawozów do drzewek owocowych. Są one przede wszystkim bogate w fosfor i potas, które są tak niezbędne dla drzew. Oczywiście zdecydowanie najlepszy nawóz to ten naturalny. Kompostem powinno się nawozić wszystkie drzewka owocowe, nawet te stare. To pomoże im rozpocząć wegetację po okresie zimowym. Drzewa, które cierpią na niedobór jakichkolwiek składników będą rodziły małe i pomarszczone owoce.

drzewko owocowe

Jabłka, wiśnie, śliwki czy gruszki. Wszystkie te drzewka owocowe można posiadać w swoich ogrodach. Wystarczy tylko odpowiednio je pielęgnować, aby można było cieszyć się wspaniałym smakiem polskich owoców. Niezwykle jest regularne podlewanie i przycinanie, ale także sadzenie roślin. Powinno przebiegać w odpowiednim terminie. Sprawdź nasz poprzedni artykuł Cis pośredni Hicksii – uprawa i pielęgnacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *