Olej do blatów – Jak często olejować blat?

Jeśli zdecydowałeś się na drewniany blat, zyskasz całkowicie naturalne i stylowe miejsce do pracy w swojej kuchni. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś swojego blatu, będziesz musiał go naoliwić kilka razy, zanim to zrobisz, a następnie regularnie, ale przeczytaj nasz przewodnik, który pomoże ci zrozumieć, co musisz zrobić, jak i kiedy.

Jak często powinienem olejować blat?

Przed zamontowaniem blatu z litego drewna bardzo ważne jest, aby naoliwić każdą powierzchnię drewna, aby go zabezpieczyć po zamontowaniu. Kiedy to robisz, nie zapomnij naoliwić każdej powierzchni: spodu, krawędzi i wszelkich wycięć, które wykonałeś lub zrobiłeś w blacie. Poświęcony teraz czas na olejowanie opłaci się z czasem i cokolwiek zrobisz, nie ulegaj pokusie, by skąpić na tym preparacie. Idealnie byłoby nałożyć trzy do pięciu cienkich warstw oleju do blatów przed montażem na powierzchniach roboczych i dwie dobre warstwy na spodniej stronie i tylnych krawędziach. Pomiędzy każdą warstwą pozwól olejowi dokładnie wyschnąć, a następnie delikatnie przeszlifuj, aby kolejna warstwa przylegała.

Olejowanie blatu bezpośrednio po montażu. Po założeniu drewnianego blatu warto poświęcić trochę czasu na lekkie naoliwienie go kilka razy w tygodniu przez pierwsze dwa tygodnie. Pomoże to dodatkowo chronić blat przed wyzwaniami, jakie Twoja kuchnia stawia przed nim każdego dnia podczas jego pracy.

Regularne olejowanie. Gdy blat jest już na swoim miejscu i dbasz o niego przez pierwsze kilka tygodni, powinieneś go olejować co najmniej 3 lub 4 razy w roku, aby utrzymać go w doskonałym stanie i przedłużyć jego żywotność.

Który olej do blatów jest najlepszy?

Jeśli chodzi o wybór oleju do blatu, na rynku jest spory wybór. Preferujemy olej do blatu osmo. który jest mieszanką tungu i spolimeryzowanego oleju lnianego z kilkoma dodatkami, które pomagają wyschnąć i uzyskać twarde satynowe wykończenie. Tutaj możesz zapoznać się z naszą ofertą akcesoriów do blatów .

Skąd mam wiedzieć, czy mój blat wymaga olejowania?

Dobrym sposobem sprawdzenia, czy blat wymaga nowej warstwy oleju do blatów, jest wykonanie testu wodnego. Jeśli kropla wody utworzy kroplę na powierzchni blatu, zwykle nie wymaga on olejowania. Jeśli jednak woda nie tworzy kropli, nadszedł czas, aby zabezpieczyć blat, nakładając nową warstwę oleju.

Jak aplikować olej do blatów osmo?

Najlepszym sposobem na nałożenie oleju na blat jest wylewanie go bezpośrednio na drewno w kierunku słojów i rozcieranie na zewnątrz czystą, suchą i miękką bawełnianą szmatką. Twoim celem jest cienka, równa pokrywa na całej powierzchni blatu. Za każdym razem, gdy nakładasz warstwę, pozostaw ją na około 10 minut i przejedź szmatką, aby uzyskać ładną, równą powłokę. Jeśli na początku okaże się, że blat wygląda trochę niejednolicie, nie martw się zbytnio, ponieważ to wyrówna się, gdy nałożysz więcej warstw oleju.

Sprawdź również dlaczego warto zamówić meble na wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *