Łóżko wykonane z jesionu – kiedy warto je wybrać i jak dopasować je do aranżacji sypialni?

Drewno od wieków inspiruje rzemieślników i jest materiałem z którego wykonuje się meble. Nowoczesną odsłoną są meble w stylu industrialnym i loft, które łączą elegancję i codzienną praktyczność. W sypialni ma to odzwierciedlenie w modernistycznych łóżkach – w tym również tych wykonanych z jesionu.

łóżko jesionowe

Łóżko jesionowe, czyli mebel wpisujący się w modernistyczny minimalizm obecnych czasów…

Wielu osobom łóżko jesionowe kojarzy się głównie jako tańsza wersja mebla dębowego i jest w tym sporo racji. Jesion jest trwały, podobnie jak dąb, a różnice widać w estetyce. Często ma zastosowanie jako materiał na boazerię lub okna. Główną zaletą stylowych mebli jesionowych jest sprężystość. Łóżko jesionowe posiada ciekawą strukturę drewna, które układa się w nieregularne słoje i barwy od jasnego żółtego aż do brązowego. Dzięki temu pięknie się prezentuje i podkreśla klimat pomieszczenia. Choć nie przypisuje się mu takiej trwałości, jak dębowym meblom. W warunkach domowych przy właściwej dbałości na co dzień łóżko jesionowe z powodzeniem będzie długo służyło i pięknie się prezentowało.

Meble, które mają duszę… Łóżka Jesionowe

Nie da się ukryć, że drewniane meble od lat zachwycają, ponieważ są efektem obróbki naturalnych materiałów stworzonych przez przyrodę. Nie ma dwóch takich samych drzew i podobnie trudno znaleźć podobne deski, jeśli chodzi o strukturę materiału i naturalne ułożenie słojów. To sprawia, że każdy mebel drewniany jest unikalny jak również jedyny w swoim rodzaju – tak jak np. łóżko jesionowe. Łóżko wykonane z jesionu to produkt na wiele lat, który zachwyca estetyką i wręcz „opowiada” własną historię i wzór. Jeśli je właściwie zabezpieczymy to posłuży nawet kolejnym pokoleniom. Co istotne, można z czasem zmienić jego kolor lub odświeżyć, a minimalizm formy wykonania sprawia, że pasuje do różnych wnętrz.

Podsumowanie

Łóżko wykonane z jesionu idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz i sypialni zachowanych w minimalistycznym klimacie, którym chcemy nadać charakteru i podkreślić to, co naturalne i silnie połączone z przyrodą. Zaletą jest jego długowieczność i wyjątkowa ornamentyka, której nie stworzyła ludzka ręka, ale sama natura. Z pewnością jedno jest pewne: taki mebel z pewnością nie zawiedzie nas niską jakością i w niezawodnym stanie będzie służyć przez wiele lat. Sprawdź ofertę na łóżko jesionowe w naszym sklepie internetowym. Szukasz podobnych artykułów ? Zaglądnij tutaj meble na zamówienie – na co zwrócić uwagę podczas zakupu mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *