Jak skutecznie i ekonomicznie prać ubrania?

Pranie to czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Doprowadzenie ubrań do stanu czystości może wydawać się proste ale zachowanie ich w dobrej kondycji na dłużej i zapewnienie pięknego zapachu to już większe wyzwanie, które może wymagać środków takich jak płyn do prania. Co zatem należy wiedzieć o doborze środków do prania aby wiedzieć jak skutecznie i ekonomicznie prać ubrania? Dowiecie się z poniższego poradnika.

pranie
pranie

Płyn do prania – skuteczne i ekonomiczne pranie

Przeciętny Kowalski nie orientuje się zbyt dobrze w temacie doboru temperatury prania, szybkości wirowania czy też środków piorących. Sprawia to, że niejednokrotnie ciuchy są prane w sposób niewłaściwy co nie tylko może sprawić, że stracą swój dawny blask ale jednocześnie przyczyni się do podwyższenia rachunków za prąd i wodę.

Zasady prania w pralce

Omówimy zatem podstawowe zasady prania w pralce. Otóż pierwsza reguła to dzielenie rzeczy na białe, ciemne oraz rzeczy do prania delikatnego lub ręcznego. Ubrania z nadrukiem lub ozdobione cekinami należy bezwzględnie wywrócić na lewą stronę lub ewentualnie umieścić je w specjalnej siatce do prania. Podczas prania należy przestrzegać zaleceń producenta odnośnie temperatury wody jak i ilości środka piorącego.

Pranie delikatnych tkanin

Osobnym przypadkiem jest pranie ubrań delikatnych. W ich przypadku należy wyposażyć się w odpowiednie środki piorące. Persil płyn do prania tkanin delikatnych sprawi, że ubranie nie straci koloru i jego struktura pozostanie zachowana. Również podczas prania ręcznego czy też delikatnego w pralce należy przestrzegać kilku zasad. Jeżeli pralka posiada program do prania delikatnego to należy właśnie taki wybrać. W przeciwnym wypadku wybierz odpowiednio dużą miskę, która umożliwi Ci zanurzenie całego ubrania w wodzie z płynem do prania. Należy przyjrzeć się zaleceniom producenta umieszczonym na metce. Dodatkowo w przypadku ubrań z wełny nie należy ich suszyć w suszarce bębnowej.

Na sam koniec poruszymy jeszcze aspekt ekonomi prania. W końcu częste pranie może znacznie podwyższyć rachunki za prąd i wodę. Kluczowe tutaj jest jak wspomnieliśmy na początku pranie ubrań posortowanych według klucza koloru i tkanin. Poprzez takie podejście zawsze bęben pralki będzie wypełniony przynajmniej do minimum a wy nie będziecie niepotrzebnie zużywać potrzebnych zasobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *