Schodu drewniane – czy warto je wybrać?

Schody drewniane uniwersalnym rozwiązaniem do każdego domu, niezwykle eleganckie, praktyczne, ponadczasowe. Na ich korzyść przemawia unikalny design i przystępna cena oraz powszechność surowca.

Z czego mogą być wykonane schody?

Do produkcji schodów używa się różnego rodzaju surowców. Mogą być one drewniane, metalowe, kamienne czy nawet szklane. Możliwości jest naprawdę wiele, wobec czego nie ma problemu z dopasowaniem schodów do aranżacji wnętrza, swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

schody drewniane

Dlaczego warto wybrać schody drewniane?

Wiele osób decyduje się na schody drewniane, które pasują praktycznie do każdego wnętrza. Są niezwykle eleganckie, o unikalnym usłojeniu i ubarwieniu. Drewno jest przyjemne w dotyku, dodaje wnętrzu przytulności i naturalnego uroku. Jest to surowiec stosunkowo tani, powszechnie dostępny, naturalny, o wysokich walorach użytkowych i estetycznych.

Jakie są zalety schodów z drewna?

Schody drewniane to idealna opcja dla osób, które chcą czuć się komfortowo podczas chodzenia po nich boso. Drewno nie jest nieprzyjemnie zimne jak metal czy kamień. Poddaje się też renowacji, dzięki czemu można odnowić schody, przywrócić im utracone piękno. Schody drewniane cechują się solidnością, wytrzymałością i trwałością. Będzie to długoterminowa inwestycja, posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

schody drewniane

Czy schody drewniane to rzeczywiście dobry wybór?

Jeśli komuś marzą się estetyczne wnętrza, to schody drewniane będą świetnym wyborem. Można liczyć na bogatą gamę kolorystyczną, piękne i niepowtarzalne usłojenie. Zaletą drewna jest jego łatwa obróbka, dzięki czemu można liczyć na zakup schodów o finezyjnej konstrukcji. Drewno pasuje praktycznie do wszystkiego, można je łączyć z metalem, szkłem, betonem czy kamieniem.

Jakie wybrać drewno na schody?

Schody drewniane mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, co decyduje o ich walorach użytkowych i estetycznych. Gatunki drewna różnią się wytrzymałością, stopniem twardości i oczywiście ceną. Popularne są schody wykonane z dębu, jesionu, orzecha, wiązu, buku, świerku. Droższe są schody z drewna egzotycznego, ale wyróżniają się większą wytrzymałością, odpornością na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Do plusów zaliczyć można też ciekawą kolorystykę i usłojenie. Minusem będzie jednak stosunkowo wysoka cena. Sprawdź również zalety mebli na zamówienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *