Nowoczesne domy – trendy elewacyjne

Jeszcze kilka lat temu wybór elewacji wiązał się głównie z doborem koloru . Dziś projekty są bardzo oryginalne i nietuzinkowe. Bez wątpienia jako właściciele poświęcamy zdecydowanie więcej uwagi temu, jak ma wyglądać wizytówka naszego budynku. Oczywiście obecnie producenci dają Nam też taką możliwość. Jeszcze bardziej pozwalają Nam na to sklepowe półki. Uginają się niemal od produktów, które podkreślą styl nasz i naszego domu. Poznaj zatem nowoczesne trendy elewacyjne, które będą królowały w 2019 roku.

Nowoczesne materiały elewacyjne – beton, deska elewacyjna, cegła

W nowoczesnych projektach domów nie może zabraknąć równie nowoczesnych materiałów elewacyjnych. Po tym jak do wnętrz zaczęliśmy używać naturalnych materiałów, tak i na zewnątrz nie mogło ich zabraknąć. Trendy elewacyjne w najbliższym sezonie będą górowały w naturalnych, stonowanych kolorach – brąz, szarość, krem. Z pewnością odchodzimy od wyboru krzykliwych, wyraźnych i z daleka widocznych kolorów pomarańczy, koralowych, odcieni czerwieni, czy zieleni –to już jest passe. Oprócz barw na elewacjach goszczą materiały – czego wcześniej nie stosowano. Na naszej elewacji w tym sezonie znajdzie się naturalny beton, deska elewacyjna, cegła – dostępne w różnych, stonowanych również barwach. Są to naturalne, godne uwagi materiały, które wpasują się w krajobraz. Bez wątpienia dobrze kiedy nasz dom pasuje do otaczającej go przestrzeni.

Energooszczędne rozwiązania

Trend ten już panuje od kilku sezonów budowania domów. Jednak nadal rośnie w siłę i będzie zdecydowanie będzie kontynuowany przez bardzo długie lata – liczne przeszklenia. Duże okna, drzwi tarasowe z panoramicznym widokiem to stały element większości nowoczesnych projektów elewacji. Stawiamy na jasne wnętrze z dostępem do naturalnego światła. W dobie otaczającej nas elektroniki i wyświetlaczy jest to niezwykle ważne. Z drugiej strony przeszklenia od strony południowej i zachodniej pozwolą czerpać energię do ogrzewania pomieszczeń, co niewątpliwie pozwoli na obniżenie wydatków.

Najnowsze trendy elewacyjne 2019 – podsumowanie

Reasumując nowoczesne materiały,  modne kolory i najnowsze trendy to klucz na dobór modnej elewacji. Z pewnością naturalne materiały mogą przybierać każdy kolor – beton który naturalnie występuje w odcieniach szarości, niech przybierze bardziej grafitowy i przyjemny w kontakcie odcień. Deska elewacyjna jako odwzorowanie drewna, która jest bardziej trwała i nie wymaga dużej pielęgnacji. Idealnie odwzorowane słoje i mnóstwo odcieni do wyrobów będzie służyła przez długie lata. Cegła, która występuje w każdym absolutnie kolorze. temu rosnące ceny mieszkań. Co raz większa świadomość związana z procesem budowy domu powoduje, że wybieramy lepsze materiały, stosujemy energooszczędne rozwiązania, a co za tym idzie zwiększamy ogromną uwagę na projekt, estetykę czy wykończenie budynku.  Na elewacji goszczą materiały iście przytulne i nowoczesne, które stosuje się we wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *