Jak zwiększyć widoczność naszej strony wśród konkurencji – pozycjonowanie stron

Z roku na rok przybywa użytkowników korzystających z Internetu. Obecnie jest to jedno z najbardziej popularnych pasm zarówno komunikowania się jak i reklamy. To tam możemy znaleźć niemal każdą treść, która Nas interesuje i uzyskać odpowiedź na każde pytanie. Z minuty na minutę w internecie przybywa treści, co zatem zrobić, aby potencjalny klient odwiedził akurat naszą stronę? Aby wybrał spośród treści i mnóstwa linków akurat Nas?

Czym jest pozycjonowanie strony WWW

Pozycjonowanie są to działania zdobywania jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce internetowej. Polega na dążeniu do przekonania wyszukiwarki, że dana strona stanowi najlepszy wynik w odpowiedzi na określone pytanie wpisane w wyszukiwarce. To natomiast odbywa się za pomocą słów kluczowych, które dobiera się pod daną witrynę. Wykorzystuje się w tym celu szereg technik optymalizacyjnych i promocyjnych, które pomagają wzmocnić pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

 Jak zwiększyć widoczność i wypromować nasz biznes, aby pozyskiwać klientów

Agencji Marketingowych świadczących usługi SEO przybywa. Jest to jedyna słuszna sprawa – jeżeli nie czujemy się na siłach nie próbujmy. Agencje Marketingowe świadczą często pełny wachlarz usług. Zaczynając od tworzenia strony, poprzez jej optymalizację. To oni analizują konkurencję i podpowiadają udzielając niezwykle drogocennych wskazówek, dobierają słowa kluczowe, oraz zoptymalizują treści pod te słowa – to jest już niemal pełen sukces. Poprzez rozmowę z nimi i poznanie naszego biznesu, jego rodzaju i docelowych klientów – prowadząc restaurację w Krakowie musimy skorzystać z tzw. pozycjonowania lokalnego w Naszym przypadku pozycjonowanie Kraków  i zadbanie, aby potencjalny gość w naszej restauracji Nas znalazł wpisując np. restauracja Kraków .   Jednak jeżeli mamy sklep, gdzie możemy zamówić produkt to zdecydowanie musimy wykonywać pozycjonowanie na cały kraj – oczywiście wybicie się na rynku lokalnym jest łatwiejsze i szybsze niejednokrotnie niż uzyskanie dobrej pozycji w całym kraju.

Skorzystanie z ofert Agencji jest dobrym wyborem. Mamy gwarancję, że obierzemy odpowiedni kierunek dla naszego biznesu, oraz dotrzemy do potencjalnego klienta. Tylko wtedy mamy gwarancję, że nasze produkty czy usługi będziemy sprzedawać i będą nam przynosiły korzyści. Ważne jest, że pozycjonowanie nie jest efektem stałym i raz uzyskana pozycja nie jest gwarantowana. Może ona z dnia na dzień ulec zmianie – dlatego potrzeba sukcesywności i regularności jest niezbędna, a cierpliwość jest kluczem do uzyskania pożądanego efektu.

pozycjonowanie

Jak zacząć zabawę z pozycjonowanie

Pozycjonowanie nie wymaga ogromnych zasobów, skończenia studiów, drogich narzędzi. Z roku na rok staje się procesem coraz bardziej naturalnym, zgodnym z działaniami podejmowanymi dla ruchu, a nie sztuką samą w sobie. Zawsze najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zatrudnienie dobrej agencji SEO – jest to bardzo korzystne rozwiązanie ze względu na to, że Google wprowadza zmiany, modyfikację przez co często możemy nie nadążyć, w skutek czego możemy Sobie mocno zaszkodzić i spowodować, że nasza strona obniży pozycję w wynikach wyszukiwania.  Jednak z wielu przyczyn firmy podejmują decyzję o samodzielnym pozycjonowaniu lub po prostu chcą rozumieć, co się dzieje – co może okazać się bardzo ryzykownym i nietrafionym pomysłem. Poza tym pozycjonowanie, aby było sukcesywne musi być regularne i na co dzień musimy wykonywać określone działania, co jest czasochłonne i może Nam zająć nawet do kilku godzin dziennie – prowadząc własny biznes jest to dość kłopotliwe.

Tak naprawdę, aby pozycjonowanie było skuteczne musi być przemyślane i mocno przeanalizowane. Wyróżniamy dwie gałęzie co ma wpływ na wyniki wyszukiwania. Pierwsza z nich to zawartość i działanie strony. Jest to niezwykle ważne, aby użytkownik mógł odnaleźć się na stronie, aby była ona czytelna i przejrzysta, dodatkowo musi zawierć unikalne treści – jest to niezwykle ważne, aby treści były mocno związane z tematyką i wymyślone przez Nas, zawierające nasze słowa kluczowe, nie kopiowanie z konkurencyjnych stron.  Bardzo ważnym aspektem jest aktualizowanie treści, dodawanie zdjęć, prowadzenie jej na bieżąco – aby pozyskiwać co raz więcej unikalnej treści. Fajnie, gdyby nasza strona szybko działa i była dostosowana pod urządzania mobilne, których mocno przybywa i co raz częściej i intensywniej z nich korzystamy.

Jeżeli mamy już dobrą stronę, zoptymalizowaną i dobrze działającą na której są treści musimy zadbać o jej popularność. Zdecydowanie łatwiej jest jeżeli mamy dobry branding i rozpoznawalność – jest to już niezwykle dużo. Jednak często na początku jest bardzo ciężko, dlatego konieczne jest posiadanie profilów Social Mediowych, które bezpośrednio nie wpływają na pozycjonowanie, ale zdecydowanie mogą nam pomóc. Ciekawe prowadzone przyciągną rzeszę klientów, to właśnie tam możemy zamieścić link do naszej strony zarówno w BIO jak i w postach, co już buduje pozycję naszej strony. Największy wpływ na popularność naszej strony ma liczba i jakość stron zamieszczających odnośnik do naszej strony – to jest niemal niezbędne. Możemy to robić na wiele sposobów np. poprzez artykuły, linki, profile, wizytówki, fora – jednak pamiętajmy o wspomnianej unikalności i jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *