Jak pakować produkty w sklepie internetowym?

Praktycznie każdy kto prowadzi sklep internetowy i wysyłkę wie, że produkty wysyłane do klientów powinny być zapakowane w bezpieczny i estetyczny sposób. Poniżej podpowiemy i doradzimy  jak pakować produkty w sklepie internetowym, aby rozpakowanie pudełka dostarczało pozytywnych emocji? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych rad.

Zadbaj o bezpieczeństwo towaru

Zaczynamy od podstaw pakowania produktu w sklepie internetowym, czyli bezpieczeństwa. Dobrze przygotowana przesyłka z pewnością zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzenia towaru w czasie dostawy, dzięki czemu unikniesz problemów z klientem i firmą kurierską. Więc jak zapakować produkt, aby był bezpieczny? Przede wszystkim zadbaj o dobrej jakości materiały – kartony, taśmy, folię bąbelkową, gumki recepturki czy styropian.

Idealne kartony

Pamiętaj, aby dostosowywać sposób pakowania i akcesoria do przedmiotu. Z pewnością powinieneś lepiej zabezpieczyć asortyment, który może się stłuc. Zwróć również uwagę na wypełnienie wolnego miejsca, tak aby produkt nie przemieszczał się w środku opakowania. Tutaj musisz wybrać dobrze dopasowane kartony. Jeżeli nie możesz takowego znaleźć, wypełnij wolne przestrzenie wypełniaczem, skropakiem czy styropianem.

Pierwsze wrażenie

Paczka nie tylko powinna być zapakowana w bezpieczny sposób, ale i musi robić dobre wrażenie. Unikaj pakowania produktów do wcześniej używanych pudełek. Dobrym pomysłem może się również okazać wykorzystywanie fasadowych kartonów, zamiast tych tradycyjnych klapowych. Chociaż są one droższe, to lepiej wyglądają, a ich otwieranie jest o wiele łatwiejsze.

Podsumowując w odpowiedzi na pytanie jak pakować produkty w sklepie internetowym odpowiadamy – zapakuj to tak jakby dla Klienta to był prezent. Wyobraź Sobie magię świąt i prezenty pod choinką. Towar zapakowany w ten sposób, który klient otrzyma w środku gorącego lata przywoła jak najbardziej pozytywne wrażenia. To gwarancja, że wróci z pewnością do Ciebie i poleci Cię znajomym.

gumki recepturki

Sprawdź również w jaki inny sposób mozesz wykorzystać gumki recepturki:
https://e-hurtownia-opakowan.pl/blog/2019/08/30/gumka-recepturka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *