Grzejniki dekoracyjne jako nowoczesny sposób na dekorowanie pomieszczeń.

Podczas urządzania domu, czy  remontu pomieszczeń zastanawiamy się nad rodzajem ogrzewania. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór sposobów ogrzewania. Jednak Ja jako kobieta dla Mnie ważnym aspektem w procesie wyboru grzejników do mojego mieszkania jest nie wątpliwie ich wygląd.  Chcę, aby były nie tylko wydajne, pasowały do wykonanej instalacji – jednak to zostawię hydraulikom. Głównie zwracam uwagę na estetykę wykonania. Do wyboru na rynku mamy różne materiały, wzory i wielkości, ale na co się zdecydować…

grzejnik pokojowy przeznaczony do sypialni

Grzejniki pokojowe przeznaczone do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego

Grzejniki pokojowe często różnią się od łazienkowych ze względu na miejsce w którym się znajdują. Nie są narażone na działanie wilgoci. Grzejniki łazienkowe są zazwyczaj mocniejsze i różnią się konstrukcją ze względu na aspekt praktyczny ich zastosowania. Wybierając moc i rozmiar grzejnika warto poradzić się fachowca, aby koszt ogrzewania i temperatura w domu były jak najbardziej optymalne tzn. nie możemy wybrać za mało grzejników i ustawiać piec na wyższą temperaturę ponieważ takie działanie będzie nieekonomiczne, a rachunek za ogrzewanie lub ilość przetworzonego paliwa może okazać się dużo większa niż zakładaliśmy. Warto poradzić się eksperta, który ustali wielkość grzejników pokojowych, moc ,ilość, rozmieszczenie  uzależnione od powierzchni mieszkania, rodzaj przegród (ściany, okna), klimat, Ja również mam wspaniałego hydraulika.

Grzejnik ma nie tylko grzać!

Wybierając grzejniki pokojowe czy też łazienkowe ważnym aspektem są jego parametry – tak, jednak zdecydowana większość stawia znak równości pomiędzy parametrami, a wyglądem. W dobie dzisiejszej mody i estetyki często stawiamy na co raz bardziej odważne projekty i wybieramy grzejniki dekoracyjne jakie oferują Nam producenci. Pozwalają Nam przy zachowaniu tych samych parametrów wybierać pomiędzy szeroką ofertą barw i najmodniejszych wzorów. Białe grzejniki żeberkowe odchodzą do lamusa, a zastępują  je odważne projekty w nietuzinkowych i co raz bardziej wyszukanych barwach. Jednak nie tylko kolor gra kluczową rolę. Wybierając grzejniki pokojowe możemy mieszać tak samo w kształtach jak i barwach. Możemy z łatwością montować grzejniki panelowe, żeberkowe, pionowe w kolorach nawet tęczy co szczególnie spodoba się maluszkom.   

grzejnik zamiast obrazu

Rozróżniając poszczególne formy grzejników nie trudno natrafić na grzejniki pokojowe zamontowane w lustrach, a nawet jako elementy dekoracyjne na ścianie. Są to tzw. grzejniki dekoracyjne, które pojawiają się co raz częściej w pomieszczeniach. Ich nietuzinkowe kształty zapewniają unikalny design – trzeba jednak brać pod uwagę w jakim stylu mamy urządzone pomieszczenie, ponieważ wybór grzejnika dekoracyjnego do pomieszczenia w stylu retro to bardzo odważne posunięcie, które może skończyć się tragedią… Często projekty kaloryferów w niecodziennych kształtach umiejscowione są  w bardzo nowoczesnych wnętrzach, gdzie nie wiemy do końca czy to element dekoracji, czy jest głębszy sens w tym co jest na ścianie. Jedno jest pewne – reakcja Naszych gości, którzy chcą podziwiać dany element, gdzie jednocześnie odkrywają, że to grzejnik to reakcja niecodzienna i bardzo ich zaskakująca.  

Ja również u Siebie postawiłam na nowoczesne projekty ze sklepu Dudik.pl, dzięki któremu mogę idealnie dopasować swoje wnętrze do nowoczesnego stylu jaki w nim panuje. Zdecydowałam się na czarny nowoczesny, pionowy w łazience, a w salonie i kuchni na biały panelowy, który jest niemal niezauważalny. Poza tym w strefach mokrych jak łazienka, korytarz, i kuchnia  mam ogrzewanie podłogowe, które jest zbawieniem w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *