Czym kierować się podczas wyboru hotelu

Wybór hotelu jest kluczowy podczas planowania podróży. Przede wszystkim powinniśmy wybrać dostosowany do Naszych potrzeb. Przede wszystkim chcemy, aby był komfortowy, dobrze zlokalizowany i czym kierować się podczas wyboru hotelu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć

Gwiazdki nie są najważniejsze

Istotne jest, że pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy każdym hotelu to ilość gwiazdek. Teoretycznie 1 gwiazdka to słaby hotel, 5 to najbardziej luksusowy. Zgłębiając tajemnice gwiazdek musimy wziąć jedną rzecz pod uwagę – ilość gwiazdek może nadać Sobie każdy hotel orientacyjnie. Gwiazdki nie są przyznawane przez znawców hotelarskich czy wg. ściśle określonych zasad. Są to ogólne wytyczne, którymi nie zawsze warto się kierować. Zatem po pierwsze nie kierujmy się ilością gwiazdek, a sprawdźmy indywidualnie co oferuje hotel, jaki zapewnia standard. Oceńmy to sami przeglądając stronę, opinię gości czy galerię.

Dobrze żeby było gdzie zaparkować

Miejsce parkingowe, niby takie logiczne, a jednak… Często bywa tak, szczególnie jeżeli wybieramy się do większego miasta, że nie ma pod hotelem, ani wzdłuż uliczek wolnych miejsc. Parking hotelowy występuje, ale niejednokrotnie w cenie pokoju hotelowego. Na miejscu przeżywamy złość i frustrację. Zgodnie z wymogami dotyczących noclegowni zaliczających się do kategorii „hotel” wyznaczenie miejsc parkingowych jest koniecznością. Jednak zapytajmy podczas rezerwacji jak wygląda sytuacja z parkingiem. Napiszmy e-mail do recepcji hotelowej przed przyjazdem. Uwierzcie mi… Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Usytuowanie

I tu jest to już zupełnie indywidualna kwestia. Lokalizacja hotelu zależna jest od naszych potrzeb i celów podróży. Warto jest zatem zameldować się w hotelu, który znajduje się w dogodnym dla Nas otoczeniu. Też uzależnione to jest od celu podróży. Jeżeli jedziemy, aby zwiedzać możemy wybrać obrzeża, wioski, gdzie dostarczy nam to ciszy, chwili relaksu. Jeżeli jest to służbowa delegacja pewnie wybierzemy hotel w samym centrum, tak aby zdążyć na wszystkie spotkania biznesowe. Reasumując, zanim dokonamy rezerwacji ustalmy cel podróży  i sprawdźmy gdzie znajduje się dany hotel.

Co z pokojem?

Gdy już mamy ustalona lokalizację, cel podróży warto prześwietlić pokój jakim jesteśmy zainteresowani. Jak wyżej zostało wspomniane na stronach są galerię zdjęć z danego obiektu. Podchodźmy do tych zdjęć z odrobiną dystansu. Pamiętajmy, że to wizytówka – zdjęcia mogą być po mocnej obróbce – co często się zdarza. Na miejscu po raz kolejny możemy przeżyć szok. Warto wczytać się w szczegółowy opis, a przede wszystkim sprawdzić opinie gości, którzy już tam przebywali. Żadna reklama nie jest nam tyle powiedzieć co opinie klientów. To jest jedna z głównych odpowiedzi na pytanie czym kierować się podczas wyboru hotelu.

Czym kierować się podczas wyboru hotelu

Tani nocleg nie równa się zły nocleg

Na zakończenie warto wspomnieć, że nie wszystkie obiekty znajdują się w popularnych porównywarkach hoteli. Często możemy znaleźć naprawdę atrakcyjny nocleg korzystając z przeglądarki i poczty pantoflowej. Jednak szukając warto wpisać nasze oczekiwania co do hotelu w przeglądarkę internetowa. Wybierając się do małopolski i sugerując się ceną szukajmy tanie noclegi Nowy Sącz dzięki temu trafimy do odpowiednich obiektów znajdujących się w internecie, a nie na porównywarkach hotelowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *