Czy warto pić wodę z cytryną?

czy warto pić wodę z cytryną

Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużo może zyskać pod względem zdrowotnym wprowadzając drobne zmiany do swoich nawyków żywieniowych. Zwyczajne zastąpienie szklanki soku czy też napoju gazowanego wodą z cytryną może przynieść niesamowicie pozytywne rezultaty. Postaramy się was zatem przekonać, dlaczego warto pić wodę z cytryną.

Zacznijmy od tego, że dla wielu osób smak wody z cytryną może wydawać się mało atrakcyjny. Na szczęście na rynku dostępne są takie produkty jak lemoniada bez cukru, która zapewnia słodszy smak, a jednocześnie nic nie traci ze swoich właściwości zdrowotnych.

Zalety picia wody z cytryną

Skupmy się zatem na zaletach picia lemoniady która nie zawiera cukru. Po pierwsze woda z cytryną na pewno poprawia trawienie. Sok z cytryny pomaga walczyć ze zgagą lub wzdęciami. Wystarczy jedna szklanka napoju każdego ranka.

Po drugie woda z cytryną działa odprężająco. Zapach cytryny pozwala poprawić samopoczucie oraz dodać energii. Jest też skutecznym sposobem na usunięcie toksyn z organizmu.

Oprócz tego napój ten stanowi bardzo istotne źródło potasu, czyli składnika, który pozwala lepiej zadbać o serce i układ nerwowy.

Lemoniada bez dodatków cukru pozwoli również wesprzeć układ odpornościowy-wszystko za sprawą witaminy C. Chroni ona organizm przez wirusami i bakteriami.

Oprócz tego woda z cytryną pozwala odświeżyć oddech. Znajdujące się w cytrynie olejki eteryczne mają zbawienny wpływ na stany zapalne dziąseł oraz łagodzą bóle zębów.

 

woda z cytryną

 

Woda z cytryną sposób na odchudzanie

 

Na sam koniec warto wspomnieć również o tym, że woda z cytryną pomaga w procesie odchudzania. Picie tego napoju spowalnia proces wchłaniania cukru z pokarmów dzięki czemu zyskujemy uczucie sytości na dłużej i zmniejszamy ilość wydzielanej insuliny.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *