Czy w opłaca inwestować się w diamenty ?

Naszym zdaniem, bardzo opłaca się skupywać diamenty, ponieważ z każdym rokiem jest ich coraz mniej, jak wiadomo ilość diamentów na świecie jest ograniczona. Cały czas ceny diamentów na międzynarodowym rynku rosną. Raczej powinny być stosowane jako długoterminowa inwestycja, wtedy daje nam to największy zysk, aczkolwiek w razie gdy potrzebujemy gotówki, nie ma problemu sprzedać je w skupie diamentów. Często również można je kupić jako część biżuterii. Posiadają nawet specjalny certyfikat, który opisuje ich rozmiar, oraz cechy. Jednakże w przypadku gdy nie mamy takiego certyfikatu, należy znaleźć osobę, która posiada specjalne uprawnienia do wyceny i wystawienia takiego certyfikatu.

Wycena brylantów

O wartości brylantów, decydują cztery najważniejsze czynniki, tj. masa, barwa, czystość, szlif.

  • Masa brylantu – Jest to najważniejszy cennik wyceny diamentów. Dla przykładu cena 0.5 karata (1 karat to 0,200g), który jest bezbarwny, oraz średnio czysty ze szlifem okrągłym, wynosi mniej więcej 2 400 USD (8 900 zł), co oznacza, że za jednego karata cena wynosi 4 800 USD (17 800 zł). 
  • Czystość – Rzadko kiedy, jest szansa na idealny czysty diament. Do oznaczenia czystości diamentów, stosuje się odpowiednie symbole (zaczynając od najczystszego): FL, IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, I1, I2, I3.
  • Cięcie, szlif – Po wydobyciu diamentu, trzeba go jeszcze poddać obróbce,  która polega na szlifowaniu oraz cięciu. Szlifierz, musi spełniać wymagane umiejętności, aby móc to wykonywać. Najdroższym szlifem jak i uważanym za najbardziej piękny, jest to szlif okrągły.
  • Barwa – kolorystyka diamentów, oznaczona jest litera od D do Z, od bezbarwnego (D), kończąc do największego nasycenia kolorem żółtym (Z). Najcenniejsze jednak, są diamenty bezbarwne, np. Diament 0,76/D z certyfikatem kosztuje 35 000 zł. Czasem zdarzy się, że wystąpią w innych kolorach, mogą być one uzyskane przez obróbkę, lub występować naturalnie. 

Chcesz uzyskać certyfikat diamentu sprawdź stronę http://www.pollabo.pl/

Gdzie znaleźć profesjonalny skup diamentów?

Profesjonalny skup diamentów, prowadzi firma pollabo.pl. Posiadają specjalne laboratorium gemmologiczne, które wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt służący do identyfikacji diamentów naturalnych, syntetycznych lub poprawianych oraz do ekspertyz kamieni kolorowych. Oceny i wyceny diamentów, wykonuje ekspert diamentów, który w 2014 roku, otrzymał kwalifikacje w Najwyższej Radzie Diamentów w Antwerpii. Na podaną w skupie diamentów cenę, składa się nie tylko wartość samego diamentu, ale również koszty wyceny i prowizja kupującego. 

Wydobywanie diamentów

Jest to dosyć trudne, świadczy o tym fakt, że aby móc otrzymać jednego karata, wymaga to wydobycia aż 250 ton żwiru, piasku lub skały. Oczywiście czasem zdarzy się tak, że można wydobyć 500, czy 1000 ton skały i nie znaleźć żadnego diamentu. 

Gdzie możemy znaleźć diamenty?

  • Wygasłe wulkany – za pomocą kopania, łamania otrzymuje się rudę, zawierająca diamenty, którą następnie trzeba z mielić oraz przepłukać. 
  • Koryta rzek – takie diamenty, wydobywa się kopaniem żwiru oraz płukaniem.
  • Piaszczyste wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *